BRICS – Największe zagrożenie dla zachodniego porządku świata?

Czym zajmuje się BRICS?

Głównym celem państw BRICS jest sukcesywny wzrost znaczenia na arenie międzynarodowej, przede wszystkim względem największych światowych potęg. – 29 cze 2021 r.

Co oznacza skrót BRICS?

BRICS – blok składający się z Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Afryki Południowej – przyjął dokument określający zasady i kryteria, na mocy których mogą być doń przyjmowane nowe państwa, oświadczył w środę, w drugim dniu szczytu, minister spraw zagranicznych Afryki Południowej Naledi Pandor – podała agencja Reutera.

Co to jest grupa Brics?

BRICS (ang. Brazil, Russia, India, China, South Africa) – określenie (akronim) grupy państw rozwijających się: Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 Republiki Południowej Afryki.

Jakie kraje chcą dołączyć do BRICS?

Bloomberg przypomina, że Sooklal wcześniej mówił o formalnym zgłoszeniu chęci dołączenia do bloku m.in. przez Arabię Saudyjską i Iran. Państwa, które wyraziły zainteresowanie akcesją, to Argentyna, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Algieria, Egipt, Bahrajn i Indonezja, wynika z wypowiedzi dyplomaty. -21 lip 2023 r.

-Największe zagrożenie dla zachodniego porządku świata? BRICS podwoiło liczbę członków przez noc i teraz jest jeszcze większe pod względem PKB od reprezentowanego przez USA G7.    • BRICS: An economic club or a G7 chall…  00:5901:03 + 02:1202:14 -Po publikacji najnowszych danych GUS o wzroście gospodarczym nad Wisłą, możemy już z całą pewnością stwierdzić, że do polski oficjalnie zawitała recesja. Brzmi groźnie, ale czy tak naprawdę jest się teraz czym przejmować? -Port Gdańsk idzie na rekord. Pod względem przeładowanego tonażu towarów wyprzedził Marsylię i Barcelonę. Na Bałtyku rośnie nowa potęga handlowa, to jednak nie podoba się Niemcom, którzy za wszelką cenę starają się nam wkładać kij w szprychy. -Spółka Sorosa przejmuje „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”. Czy obecność kontrowersyjnego miliardera na naszym rynku mediów zwiastuje coś dobrego?

🔽 SPIS TREŚCI 🔽 00:00 – Skróty 00:34 – BRICS się rozrasta 06:52 – Recesja w Polsce 08:16 – Port Gdański idzie na rekord 10:10 – Solorz wykupuje Rzeczpospolitą